Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2013

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ-Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2-3 ΣΕΤ

Με νίκη 3-2 σετ επί του ΠΕΙΡΑΪΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ σε ένα παιχνίδι που τόσο τα λάθη μας αλλά περισσότερο τα διαιτητικά λάθη που παραλίγο να τινάξουν το παιχνίδι στον αέρα όταν στον τελευταίο πόντο του ταϊμπρέικ και ενώ το σκορ ήταν 13-14 δεν είδαν ότι η μπάλα μετά από επίθεση των γηπεδούχων πέρασε τουλάχιστον μισό μέτρο έξω από την αντένα αλλά ευτυχώς βγήκε η άμυνα και με καλή επίθεση έγινε το 15-13 και 3-2 σετ.Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά και εύκολα έκανε το 1-0 με 25-18 αφού προηγήθηκε με 20-10.Με λίγη δυσκολία έκανε το 2-0 με 25-22 για να πάμε στο τρίτο σετ όπου οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 7 πόντων για να κλείσει το σετ με 25-23.Στο τέταρτο έγινε μεγάλη μάχη πόντο πόντο αλλά τα τραγικά λάθη των διαιτητών μας στέρησαν το 3-1 και με 31-29 έγινε το 2-2 για να πάμε στο πέμπτο σετ όπου κερδίσαμε για να συνεχιστεί η παράδοση που θέλει την ομάδα μας να μην έχει χάσει ποτέ στον Πειραιά.Βέβαια για μια ακόμα φορά κάναμε πάρα πολλά εύκολα λάθη που πρέπει κάποια στιγμή να μας προβληματίσουν. Έτσι η ομάδα μας συνέχισε να βρίσκετε στην 6η θέση της βαθμολογίας. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ(ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ)ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΜΠΑΦΑΝΤΑΚΗ,ΒΛΑΧΟΥ,ΤΖΙΟΡΙΔΗ,ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗ,ΤΣΙΟΥΣΤΑ,ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ,ΚΟΛΟΒΟΥ,ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ,ΣΤΑΥΡΟΥ,ΝΤΙΓΚΟΥ,ΚΑΣΣΟΥ