Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 1-3 ΣΕΤ

Με νίκη εκτός έδρας συνέχισε την πορεία της η ομάδα μας κερδίζοντας μέσα στο Κερατσίνι την ομάδα του ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ ΜΕ 3-1 σετ.Η νίκη έχει μάλιστα μεγαλύτερη αξία αφού μια γαστρεντερίτιδα έριξε στο κρεβάτι εννέα παίκτριες και αφού δεν ήταν δυνατή η αναβολή του αγώνα κατεβήκαμε με σύνθεση ανάγκης και με έξι κοπέλες από το κρεβάτι στο γήπεδο. Έτσι λοιπόν είχαμε μπορώ να πω την ηρωϊκή προσπάθεια από τα εξαντλημένα κορίτσια και με μοναδική σκέψη να μην πάει χαμένη η μέχρι τώρα πορεία της ομάδας.Το πρώτο σετ έληξε με 25-17,στο δεύτερο σετ φάνηκαν τα προβλήματα υγείας και παρά του ότι είχαμε τέσσερις πόντους αβαντάζ στο τέλος λυγίσαμε και με 25-22 έγινε το 1-1.Στο τρίτο σε το παιχνίδι πήγαινε μπροστά η γηπεδούχος με μια διαφορά που έφτασε ακόμα και τους πέντε πόντους αλλά τα κορίτσια βρήκαν αποθέματα ψυχής και γύρισαν το σετ μα 25-21. Πριν μπουν στο τέταρτο σετ ήταν χαρακτηριστική η διαπίστωση ότι δεν υπήρχαν δυνάμεις για πέμπτο σετ.Μπήκαν λοιπόν μέσα και με συνεχή επίθεση έδειξαν την πραγματική διαφορά των ομάδων και με 25-11 έκανα το 3-1 σετ. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ:(ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ)ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΝΤΙΓΚΟΥ,ΤΣΙΟΥΣΤΑ,ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗ,ΤΖΙΟΡΙΔΗ,ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ,ΣΤΑΥΡΟΥ,ΚΟΛΟΒΟΥ,ΜΠΑΦΑΝΤΑΚΗ