Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ-Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 1-3 ΣΕΤ

Με νίκη στο εξ αναβολής παιχνίδι με την ομάδα της Α.Ε ΡΕΝΤΗ προχώρησε η ομάδα μας.Αν και παίζοντας εκτός έδρας κατάφερε να νικήσει με 3-1 σετ.Στο πρώτο σετ μπήκε κάπως διστακτικά και βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από 5-7 πόντους διαφορά.Σε κάποια στιγμή ξύπνησε και κατάφερε να φέρει το σετ στον πόντο αλλά κάποια λάθη έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της γηπεδούχου για να τελειώσει με 25-22.Στο δεύτερο μπήκαμε δυναμικά και με μία διαφορά 5-6 πόντων το σετ έληξε με 25-20 κάνοντας το 1-1.Το τρίτο σετ ήταν μονόλογος για την ομάδα μας και έληξε με 25-17 για να έρθει το τέταρτο και ψυχοφθόρο σετ αφού οι εναλλαγές στο σκορ ήταν συνεχόμενες και πότε η μια ομάδα και πότε η άλλη έπαιρναν κεφάλι φτάσαμε στο 23-21 υπέρ του ΡΕΝΤΗ και εκεί που πίστευα οι αντίπαλοι ότι θα ισοφαρίσουν ,τα κορίτσια μας έκαναν το 23-23 μετά πήγε 23-24 υπέρ της γηπεδούχου για να γίνει αμέσως το 24-24 και να τελειώσει το σετ 26-24 και να γίνει το 3-1. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ:(ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ)ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΚΑΣΣΟΥ,ΝΤΙΓΚΟΥ,ΚΩΣΤΑΚΗ,ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗ,ΣΤΑΥΡΟΥ,ΤΖΙΟΡΙΔΗ,ΚΟΛΟΒΟΥ,ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ,ΤΣΙΟΥΣΤΑ.ΒΛΑΧΟΥ,ΜΠΑΦΑΝΤΑΚΗ