Δευτέρα 25 Ιουνίου 2012

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

Με  την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο τουρνουά   του ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  έκλεισε με επιτυχία η φετινή αγωνιστική χρονιά.Η ομάδα μας κατέκτησε την πρώτη θέση και μάλιστα αήττητη νικώντας στον τελικό την ομάδα του Α.Ο.ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ με 3-1 σετ (25-15,25-14,15-25,25-13 ).Χαρακτηριστικό της πορεία μας ήταν ότι σε 8 αγώνες  το συνολικό σκορ ήταν 24-4 σετ..Στον μικρό τελικό η ομάδα του ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ νίκησε τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ  ΑΘΗΝΩΝ με 3-2 σετ και πήρε την τρίτη θέση.
Η ομάδα μας στο χτεσινό παιχνίδι κατέβηκε αποφασισμένη να κερδίσει το κύπελλο και παίζοντας με  μεγάλο πάθος δεν   άφησε περιθώριο αμφισβήτησης  για το ποιος είναι  το φαβορί του τουρνουά.
Η  Χριστίνα Θεοδωρίδου  ανακηρύχτηκε MVP του τουρνουά με ψηφοφορία ανάμεσα στους προπονητές.
Αξίζει να σημειωθεί ότι παρά φιλοξενούμενοι είχαμε και τους περισσότερους φιλάθλους στην κερκίδα.