Πέμπτη 9 Απριλίου 2015

Β΄ΕΘΝΙΚΗ:Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 3-1 ΣΕΤ

Με μια πολύτιμη νίκη ολοκλήρωσε την πορεία της στην κανονική περίοδο η ομάδα μας κερδίζοντας τον ΠΕΙΡΑΪΚΟ με 3-1 σετ.Ο αγώνας ήταν δυνατός και τα κορίτσια μας έπαιξαν δυνατά γνωριζοντας ότι σε αυτό το παιχνίδι η νίκη ηταν μονόδρομος.Πήραν το πρώτο σετ με 25-23 .Το δεύτερο σετ με λάθη στην υποδοχή σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα και ενώ η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκόρ με 5 πόντους έδωσε το σετ στην φιλοξενούμενη ομάδα με 22-25.Μάχη και στο τρίτο σετ και το σκορ 2-1 με 25-23 για να έρθει το τέταρτο σετ όπου τα κορίτσια μας ήταν αποφασισμένα να το τελειώσουν εδώ και με 25-13 να κάνουν το 3-1.Ετσι στα playout μπαίνουν με 22 βαθμούς έναντι 17 τησ ΙΡΙΔΑΣ,11 του ΠΕΙΡΑΪΚΟΥ και 10 του Α.Ο.ΜΟΣΧΑΤΟΥ. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ:(ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ) ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΚΑΣΣΟΥ,ΝΤΙΓΚΟΥ,ΠΙΝΤΖΟΥ,ΒΛΑΧΟΥ,ΤΖΙΟΡΙΔΗ,ΚΑΣΔΟΒΑΣΙΛΗ,ΜΙΧΕΛΑΚΟΥ,ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗ,ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΥ,ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ