Πέμπτη 9 Απριλίου 2015

ΜΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΑΝΔΡΙΚΟ:Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ-Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-1 ΣΕΤ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στη κανονική περίοδο η ανδρική μας ομάδα κερδίζοντας την ομάδα του Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 σετ.Στο πρώτο σετ τα πράγματα δεν πήγαν και τόσο καλά και με πολλά λάθη το σετ το κερδισαν οι φιλοξενούμενοι με 16-25.Στο δεύτερο σετ αν και η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7 πόντους14-21,ξύπνησαν και με αντεπίθεση διαρκείας έκαναν κάτι σπάνιο για ανδικό αγώνα ,να κερδίσουν το σετ με 26-24.Με τη φόρα από το προηγούμενο σετ μπήκαν στο τρίτο και το πήραν με 25-14.Για να έρθει το τέταρτο σετ και ενώ ήταν η ομάδα μας μπροστα με 5-6 πόντους,κάποια λάθη από την υπερπροσπάθεια έγινε το 21-21 για να γίνει μια μικρή μάχη που ήταν όμως νικηφόρα και με 25-23 να γίνει το 3-1.Ετσι επόμενος αντίπαλος για το εισητήριο στο φαϊναλφορ θα είναι η ομάδα των διαιτητών(ΣΥΔΠΕ)