Παρασκευή 12 Απριλίου 2013

Α.Ο.Π.ΜΑΣΧΑΤΟ-Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2-3 ΣΕΤ

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι την τελευταία φάση βγήκε νικήτρια η ομάδα μας με 3-2 σετ σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι είχαν ανάγκη της νίκης.Το πρώτο σετ βρήκε νικήτρια την ομάδα του Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ με 25-19.Στο δεύτερο σετ αν και προηγήθηκε η ομάδα μας με 21-14 και όλα έδειχναν το 2-0 έγινε η ανατροπή και με ένα 10-0 πέρασε μπροστά το ΜΟΣΧΑΤΟ και έκανε το 1-1 με 25-23.Συγκλονιστικό το τρίτο σετ με νικήτρια τη γηπεδούχο με 26-24 και 2-1.Στο τέταρτο σετ έπεφταν κορμιά και από τις δύο ομάδες και παρά του ότι η ομάδα του ΜΟΣΧΑΤΟΥ προηγήθηκε και με 7 πόντους, η ομάδα του Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΥ ανέτρεψε το σκορ και έκανε το 2-2 με 27-25.Το τάϊμπρέικ ήταν διαφήμιση .Το ΜΟΣΧΑΤΟ προηγήθηκε με 9-4 και 12-8 για να γίνει η ολική ανατροπή και με 15-13 να πάρει το ροζ φύλλο του αγώνα η ομάδα του Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ:(ΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ) ΧΡΗΣΙΜΟΥ,ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ,ΚΑΣΣΟΥ,ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ,ΝΤΙΓΚΟΥ,ΜΑΥΡΑΚΗ,ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΚΩΣΤΑΚΗ,ΚΟΥΤΣΟΥΛΑΜΠΡΟΥ,ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ.ΣΠΑΛΙΩΡΑ.