Πέμπτη 10 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ-ΑΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 3-0 ΣΕΤ

Με νίκη ξεκίνησε η νέα χρονιά για τον Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΊΟΥ που κέρδισε εύκολα με 3-0 σετ την ομάδα του Μοσχάτου.Το παιχνίδι άρχισε άσχημα για την ομάδα μας που βρέθηκε να χάνει με 9-2.Από εκεί και πέρα ξύπνησε και ισοφάρισε σε 10-10 για να πάρει το σετ με 25-19.Στο δεύτερο πήρε από την αρχή κεφάλι και χωρίς να πιεστεί καθόλου κέρδισε με 25-18.Στο τρίτο μπήκε δυνατά και στο γήπεδο υπήρχε μόνο μία ομάδα.με συνεχές σφυροκόπημα έφτασε το σκορ στο 17-1, 23-3 για να πάρει το σετ με 25-6. Στην αρχή του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου ΝΙΚΟΥ ΣΑΜΑΡΑ που απεβίωσε σε ηλικία 42 ετών από ανεύρισμα στον εγγέφαλο. Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ(ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ)ΧΡΗΣΙΜΟΥ,ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ,ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗ,ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ,ΡΕΝΤΟΥΜΗ,ΚΑΣΣΟΥ, ΝΤΙΓΚΟΥ,ΚΟΥΤΣΟΥΛΑΜΠΡΟΥ,ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ,ΣΠΑΛΙΩΡΑ