Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2011

ΜΙΛΩΝ-Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 0-3

Με νίκη  μεγάλης βαθμολογικής σημασίας συνέχισε την πορεία της η ομάδα μας.Παίζοντας  με μια καλή νεανική ομάδα  τον ΜΙΛΩΝΑ κατάφερε να κερδίσει 3-0 σετ μέσα στη Νέα Σμύρνη  και να πάρει προβάδισμα στην υπόθεση άνοδος που θα έρθει αν παίζουμε με σοβαρότητα και δεν υποτιμούμε κανένα αντίπαλο.Το  δύο πρώτα σετ κύλισαν ομαλά για την ομάδα μας παρά την κάποια κοιλιά σε ορισμένα σημεία.Το τρίτο σετ όμως είχε πάρα πολλά λάθη και κυνηγούσαμε  συνέχεια το σκορ και εκεί που  όλα έδειχναν ότι το σετ έγερνε για τους γηπεδούχους  με 22-18πήγε στο σέρβις η Στρατηγού και με 3 άσσους  και μια καλή επίθεση έγινε το 22-22 και μετά με την ψυχή και το πείσμα ΄όλων των κοριτσιών έληξε 25-23.
Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ: (Σ.ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΣ ) ΜΑΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΥ,ΠΑΝΙΔΗ,ΚΟΥΤΣΟΥΛΑΜΠΡΟΥ,ΧΑΨΑ(αρχηγός),ΛΥΓΚΟΥ ,ΞΕΪΝΗ,ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ,ΚΑΣΣΟΥ(λιμπερο), ΡΕΝΤΟΥΜΗ , ΚΟΝΟΜΗ